XXIII Zjazd Boryczowian za nami

W dniu 01.07.2017r. odbył się XXIII Zjazd Boryczowian. Jak co roku frekwencja dopisała. W tym roku pojawiły się również na Zjeżdzie nowe osoby o korzeniach boryczowskich co nas bardzo cieszy. Tradycyjnie  uczestniczyliśmy w uroczystym Nabożeństwie w intencji Boryczowian  w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. Uroczystość uświetnił zaprzyjaźniony z nami chór. Na zakończenie  nie zabrakło oczywiście  „Dumki na wygnaniu”. Biesiada odbyła się w miejscowości Rudna, było wesoło, jak zwykle śpiewaliśmy bliskie naszemu sercu piosenki, akompaniament zapewnił nam jak co roku wspaniały akordeonista.

Na Zjazd przyjechała Pani Barbara Seidel i zaprezentowała nam m. innymi swoją książkę  „Trembowla, część I, Kresowy Feniks”.

Znaczek na Zjazd tym razem był szczególny, widnieje na nim napis „Sołtys Gromada Boryczówka” jest to napis z oryginalnej tablicy jaka wisiała na domu sołtysa Pana Mularczyka w Boryczówce. Obecny mieszkaniec tego domu przechował ją od czasów przesiedlenia  i w sierpniu 2016r  przekazał  potomkowi z rodziny Mularczyków Panu Jackowi. A odbyło się to w Boryczówce podczas pięknej uroczystości odsłonięcia kamienia pamiątkowego poświęconego „Samym Swoim z Boryczówki”. Tak, proszę Państwa w Trembowli jest aktywna grupa miłośników losów Kargula i Pawlaka, zaprzyjaźniona z władzami Lubomierza. Parę zdjęć z tej miłej uroczystości zamieszczamy w galerii ze Zjazdu.

Zapraszamy za rok na XXIV Zjazd Boryczowian w 2018r.

  1. Tablicę ,, Sołtys Gromady Boryczówka” podarował mieszkaniec Boryczówki pan Igor Rudak , podczas wspaniałej uroczystości w sierpniu 2016 roku .Przechowywał ją w swoich zabudowaniach ( były budynek sołectwa), wiedząc że kiedyś przekaże wspomnianą tablice rodzinie Sołtysa Jana Mularczyka . Lubomierz jest miastem partnerskim Trembowli , burmistrz Wiesław Ziółkowski zaproponował nam wyjazd do Boryczówki, gdzie ważnym punktem odwiedzin miało być odsłonięcie pamiątkowego obelisku ,,Sami swoi z Boryczówki”, odegrano hymny obu państw .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *