List otwarty w sprawie uczczenia 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej

Szanowni Państwo!

W związku ze zbliżaniem się 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej, ponownie przypominam, że zwracamy się do biskupów i duchowieństwa Kościoła w Polsce w liście otwartym z apelem o upamiętnienie tego wydarzenia biciem dzwonami. Aktualnie trwa zbieranie sygnatariuszy listu. Jest to inicjatywa oddolna. Znając zaangażowanie Państwa w sprawy kresowe zwracam się z zachętą o podpisanie tego listu oraz rozpropagowanie wśród członków Towarzystwa, grona rodzinnego, przyjaciół i znajomych.

W przypadku chęci podpisania wystarczy zwrotny mail z podaniem imienia i nazwiska, ewentualnie tytułu naukowego lub zawodowego i miejsca zamieszkania.

Można również podpisywać się drogą internetową na stronie: https://www.petycjeonline.com/80rocznicawolyn

KSIĄŻKI „SAMI SWOI Z BORYCZÓWKI” DO ZBYCIA

Zwracają się do nas osoby chętne do kupienia  różnych tomów  naszych książek „Sami Swoi z Boryczówki”. Niestety nie mamy, jako Zarząd wolnych egzemplarzy, ale wiele osób kupowało  więcej niż jeden egzemplarz poszczególnych tomów. Dlatego jeżeli ktoś ma na zbyciu któryś z tomów to prosimy o informację na emaila  kontakt@boryczowka.pl

Boże Narodzenie 2020

1-43717

Boże Narodzenie 2020r

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , WIELE RADOŚCI, WZAJAMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I MIŁOŚCI , ZDROWIA I POGODY DUCHA    WSZYSTKIM BORYCZOWIAKOM

życzy ZARZĄD

Wyjazdy na Kresy

Przedstawiamy Wam ofertę jednej z firm organizujących wyjazdy m.innymi na kresy .

Witam Państwa.

Przesyłam programy wyjazdowe naszego biura na 2020 rok. Jestem synem Kresowiaka z Huciska Brodzkiego na Podolu.

Jeśli to możliwe noclegi bukujemy w polskich ośrodkach np. Dom Pielgrzyma w Brzuchowicach czy Niepokalanki w Jazłowcu. Zawsze zabieramy też dary. W sierpniu na Podole jedzie z nami o. Daniel- Benedyktyn z Lubinia. Jeździmy średnim autokarem ( max. 30 osób ) i jeśli jest indywidualna potrzeba dotarcia do ważnego dla osoby miejsca to tam także docieramy.  Proszę o rozpropagowanie ofert w Państwa środowiskach.

Pozdrawiam Marek Bąkowski

Tel 782-501-841

Pielgrzymka Podolska

Pielgrzymka Podolska  szlakiem  sienkiewiczowskim w dniach 14 –  21 września 2019   Lwów – Tarnopol, Kamieniec,  Zbaraż,Trembowla , Czortków , Kamieniec Podolski, Chocim  Jazłowiec  Buczacz Kołomyja , Stanisławów , Żółkiew, Lwów  Koszt 900 zł  + 150 euro.

Zgłoszenia: Stowarzyszenie Kresowian

Familijne Stowarzyszenie Zbarażan w Lubinie  tel. 721 465 537 Organizuje  Stanisław Tokarczuk.