Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych

Szanowni Państwo,

z przyjemnością chcemy Pana poinformować, że Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym jest już otwarty. Jest to projekt edukacyjny poświęcony historii, tradycji i dziedzictwu Kresów Rzeczpospolitej. W naturalnym otoczeniu unikalnych kolekcji róż prezentowane są miniatury zamków, pałaców oraz obiektów sakralnych związanych

List otwarty w sprawie uczczenia 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej

Jubileusz 100 urodzin Pana Stanisława Szczygielskiego

28 kwietnia 2023 roku nasz Senior, Stanisław Szczygielski, ukończył 100 lat. Z tej okazji następnego dnia odbyła się wzruszająca i miła uroczystość, zorganizowana na cześć Jubilata przez jego najbliższą rodzinę. Obchody Jubileuszu Pana Stanisława rozpoczęła Msza święta w zielonogórskim kościele, po czym goście udali się na biesiadę, na której i ja byłam, miód i wino piłam.

KSIĄŻKI „SAMI SWOI Z BORYCZÓWKI” DO ZBYCIA

Zwracają się do nas osoby chętne do kupienia  różnych tomów  naszych książek „Sami Swoi z Boryczówki”. Niestety nie mamy, jako Zarząd wolnych egzemplarzy, ale wiele osób kupowało  więcej niż jeden egzemplarz poszczególnych tomów. Dlatego jeżeli ktoś ma na zbyciu któryś z tomów to prosimy o informację na emaila  kontakt@boryczowka.pl . Ogłosimy, tu w Aktualnościach jakie tomy naszej książeczki  są do zbycia.  Osoby zainteresowane  pozyskaniem również prosimy o podanie, którymi tomami są zainteresowane.  Być może ktoś znajdzie interesujący go tom. Pod koniec 2022r było zapytanie o tom XIV.

Pielgrzymka Podolska

Pielgrzymka Podolska  szlakiem  sienkiewiczowskim w dniach 14 –  21 września 2019   Lwów – Tarnopol, Kamieniec,  Zbaraż,Trembowla , Czortków , Kamieniec Podolski, Chocim  Jazłowiec  Buczacz Kołomyja , Stanisławów , Żółkiew, Lwów  Koszt 900 zł  + 150 euro.

XXV Jubileuszowy Zjazd za nami

22 czerwca 2019r przeżyliśmy XXV Zjazd Boryczowian, wspaniały jubileusz. Pomysłodawcy Zjazdów zapewne nie spodziewali się , ze przez tyle lat będziemy się sobą cieszyć. Zarząd  postarał się uświetnić ten Zjazd odznaczając najbardziej zasłużonych członków naszego TMLiKP-W oddział „Boryczówka” : krzyżami kresowymi-3 osoby, medalami 30lecia Towarzystwa-2 osoby, odznakami Towarzystwa- 5 osób oraz listami gratulacyjnymi poprzednich członków Zarządów oddziału „Boryczówka” -19 osób- dekoracji dokonał honorowy gość Zjazdu Pan Tadeusz Samborski. Gościliśmy również Pana Stanisława Tokarczuka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na Zjazd. Mamy nadzieję że zapisze się on miło w Waszej pamięci. Abyście mogli wspominać poprzednie Zjazdy przygotowaliśmy płytę DVD z nagraniami z wielu Zjazdów, zwłaszcza tych najstarszych a dołączyliśmy ją do XVI części wspomnień „Sami Swoi z Boryczówki”.

Zapraszamy na XXV Zjazd

Zbliża się jubileuszowy  XXV Zjazd Boryczowian serdecznie  wszystkich zapraszamy, niech nikogo nie zabraknie dla kogo droga jest Boryczówka. Zaproszenie ma 4 strony proszę strzałką przewijać. Uczestników Zjazdu prosimy o wpłacenie wpisowego na konto podane w zaproszeniu.