XXII Zjazd Boryczowian za nami

W dniu 25.06.2016r. przeżyliśmy XXII Zjazd Boryczowian. Jak co roku frekwencja dopisała. Szczególnie cieszymy się, że na Zjazd przyjechały nowe osoby, zarówno te  o korzeniach boryczowskich jak i sympatycy tradycji i zwyczajów boryczowskich, bardzo im dziękujemy i mamy nadzieję, że będą częściej u nas gościć.

W tym roku upłynęła kadencja Zarządu i na Zjeździe wybrano nowy Zarząd, życzymy mu wielu sukcesów w kultywowaniu miłości do tego pięknego zakątka Podola.

Pan Staszek Mularczyk z Brodowa podjął sie redagowania  następnych części  wspomnień      o  Boryczówce i życiu jej mieszkańców (przypominamy, że było ich już XV).

Tradycyjnie  uczestniczyliśmy w uroczystym Nabożeństwie w intencji Boryczowian  w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie a uroczystość uświetnił zaprzyjaźniony z nami chór. Na zakończenie  nie zabrakło oczywiście  „Dumki na wygnaniu”, co roku śpiewa ją inna solistka/solista.

Na biesiadzie było wesoło, jak zwykle śpiewaliśmy bliskie naszemu sercu piosenki, akompaniament zapewniły nam w tym roku  dwa akordeony. Miłośniczka Boryczówki , która przyjechała na Zjazd po raz pierwszy, oprócz pięknego akompaniamentu na akordeonie przywiozła napisaną przez siebie  piosenkę  o Boryczówce, której ochoczo uczyliśmy się.

Euro 2016 zrobiło jednak swoje jak się zaczął mecz Polska-Szwajcaria to śpiewy ucichły  a zaczęły się „krzyki”.

Zapraszamy za rok na XXIII Zjazd Boryczowian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *